Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #2a: Inimvaatlus

Avastage seosed inimkeha ja ruumilise keskkonna vahel.

Kommenteerivad: Anne Tamm-Kivimets

Anne õpetab lapsi ja noori tantsu armastama Tartus, Just Tantsukoolis, mida ta ka juhib ja arendab. Annel polnud tõsist plaani saada tantsuõpetajaks, aga jäi selle juurde läbi kahtluste, kõhkluste ja otsingute ning praeguseks on selle otsuse üle tänulik ja õnnelik. Tantsuõpetuses lähtub ta põhimõttest, et tants on üks eneseväljenduse vormidest ning tantsuõppe peamine eesmärk ongi õppida end väljendama, kasutades oma keha koos hea tehnika ning mõtlemisoskusega. Ruum on tema, kui tantsuinimese jaoks oluline komponent. Olgu see proovisaal oma võimalustega, mingi eriline paik inspiratsiooniallikana või esinemiskoht sealviibivate inimestega. Ruum on liikumise otsene mõjutaja ja vastupidi, ka inimesel on teda ümbritsevale ruumile otsene mõju. Seega on ruum väga oluline asi mida uurida, avastada ja kujundada.

53 KK / Dreamteam

Oleme jälginud ühte klassikaaslast koolipäeva jooksul. Selgus, et õpilane veedab oma koolipäeva enamasti istudes. Nagu teada, see ei ole hea keha füüsilisele vormile. Mõtlesime, kuidas saaks tooli kasutada ka nii, et õpilase füüsiline vorm paraneks - tool-trenažöör. Samuti panime tähele, et meie kooli toolid ei ole kõige parem lahendus terve päeva istuva õpilasele. Toolidisainile tuleks pöörata suurema tähelepanu.


Kuuste Kool / Dream team

Eva-Lotta Aasajärv
Triinu Alliksaar
Kertu Kaldma
Karel Kuusik
Tanel Lill


Kuuste Kool / FBI-ajud

Reti Natalie Nael
Tiia Tomson
Kristjan Konts
Ken-Martten Hiiemäe

Lahendasime olukorra vahva gif-ina!


Pähklimäe Gümnaasium / Arhicrab

Ksenija Okuneva
German Luzin
Uliana Aseeva
Nikolai Sovetnikov
Sofija Farbtuh
Kristina Kutuzova

Me uurisime meie klassikaaslaste poosid ning joonistasime kõige hivitamaim. Pärast me kujutasime ette, et me oleme raamatukogu, lilli ja akna osad. See ongi meie tulemus.

Kommenteerivad:

Anne Tamm-Kivimets

Väga loomingulised olete, tublid! Kehaga läbi katsetada on väga kasulik, keskkonna ja keha seostes võivad avaneda teised perspektiivid. Ja visandamine on väga hea, see aitab edaspidigi mõtteid paremini korrastada ja esitada!
Kuna ülesanne palub uurida koolis teisi liike lisaks inimesele, siis kas teil on veel muid taimi peale selle puu fotol? Mis on selle puu lugu?


Pähklimäe Gümnaasium / Megabrain

Daniil Vaino

Video: https://drive.google.com/open?id=18E7R_5iE388eri5qhvmCMwwOigcAoUgW

Kommenteerivad:

Anne Tamm-Kivimets

Eriti professionaalselt visandatud asendid, mõjuvad hästi ruumiliselt ja kutsuvad end vaatama. Lahe, et otsustasid videopildi kasuks, see annab eriti hea võimaluse oma keha liikumisis ja sendeid edastada, muusika oli toetav ja tekitas veidi ärava meelelu. Heas mõttes muidugi! Kuna mina isiklikult kardan kõrgust, siis natukene hirmutas trepikäsipuul ja aknal kõõlumine. Samas õhkus paras ports turvalisust sellest rõõmsast näost, kes ruumis erinevaid asendeid katsetas. Ja see tasakaalustas. On näha, et on otsitud erinevaid võimalusi, kohti ja suhteid ruumiga. Eriti tore oli näha ruumis viibivate kaaslaste reaktsiooni video keskpaigas, mis näitab, et neil on ruumiga suhte loomisel oluline osa. Indu ja inspiratsiooni edasi katsetamiseks!


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!