Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #3a: Suurushullus

Mõõtke koolimaja ära.

Kommenteerivad: Mart Laanpere, Tallinna Ülikooli Haridustehnoloogia keskus

Mart Laanpere on haridustehnoloogia vanemteadur Tallinna Ülikoolis, aga varem töötanud ka matemaatikaõpetaja ja koolidirektorina. Tema teadustöö haridustehnoloogia vallas keskendub kooliuuendusele digitehnoloogia toel, õpilaste ja õpetajate digipädevustele, digiõppevarale (sh. digiõpikud ja -eksamid). Ta on vedanud eest mitmeid digi-innovatsiooni projekte nii Eestis (Koolielu.ee, Samsung Digipööre, DigiÕppeVaramu) kui ka nõustanud arendusprojekte välismaal (nt. Hirvehüpe Gruusias, Tuleviku Klassiruum Moldovas).

53 KK / Dreamteam

Kuna kooli kasutavad õpilased, siis me mõõtsime mele kooli keskmise gümnasisti abil - meie mõõtmisvahendiks oli Kristiina. Nii kooli laiuseks saime 70 sammu, mis on umbes 56 meetrit. Pikkus - 110 m, esimese korruse pindala kokku - 4928 ruutmeetrit. Koolis on kolm korrust, nii kogupindala on umbes 14784 ruutmeetrit. Päris suur, eks?


Kuuste Kool / Dream team

Eva-Lotta Aasajärv
Triinu Alliksaar
Kertu Kaldma
Karel Kuusik
Tanel Lill

2 x 173 sammu 346 tibusammu


Kuuste Kool / FBI-ajud

Reti Natalie Nael
Tiia Tomson
Kristjan Konts
Ken-Martten Hiiemäe

31m pikk ja 14 m lai
Mõõtmete mõõtmisel kasutati Google Maps kaarti veebis.


Tabivere Põhikool / Viska viis

René Almre, Kristiina Annuk, Mikk Küpar, Karel Piho, Karmen Tervonen

Me mõõtsime koolimaja meie klassiõe juustega. Tema üks pats on umbes 75 cm. Me mõõtsime poole koolimaja pikkuse ja laiuse. Poole kooli maja pikkuseks oli 53 ja laiuseks 23 tema patsi pikkust.

Kommenteerivad:

Mart Laanpere, Tallinna Ülikooli Haridustehnoloogia keskus

Pats on mõõtühikuna küll ainulaadne selles harjutuses, ilmselt pole varem ühelgi võistkonnal olnud käepärast nii pika patsiga kooliõde (või -venda) ja lühema patsiga mõõtmine läheks vaevaliseks. Samas tuleks patsi kasutamise puhul ilmselt arvestada suhteliselt suure mõõtmisveaga - sellest oleksite aimu saanud kui te proovinuks mõnda lühemat seina vähemalt 5 kora üle mõõta patsiga ja võrrelndu siis tulemusi. Aga originaalsus on juba ise midagi väärt :-)


Tabivere Põhikool / Püramiid

Karl-Sander Järvela, Grettel Pahurin, Sandra Peedo, Keili Rampe, Ferenc Šrof, Mihkel Vahtra

Mõõtsime Gretteli pöidlast väikese sõrmeni ja see oli täpselt 20 cm. Läksime kooli raamatukokku, kus oli raamatuid erinevatel riiulitel. Meie valisime huumori ja õppekava toetava kirjanduse riiuli. Seal oli huumoriajakirju ning õpperaamatuid. Riiul on küllaltki vana, aga kasutuskõlblik. Riiul on umbes 40 aastat vana. See on halli värvi ja sellel on neli riiulit. Riiuli mõõtmed on 140x40 cm.

Kommenteerivad:

Mart Laanpere, Tallinna Ülikooli Haridustehnoloogia keskus

Arvandmed on alati huvitavad, nendega saab põnevaid mänge mängida. Samas pole sugugi mitte kõik andmed alati kellelegi kasulikud. Teie vastuses sisaldus näiteks riiuli vanus (40 a) ja sisu (huumori- ja õppekirjandus), millega antud ülesande püstituses pole midagi peale hakata. Kujutage ette, kui peaksite matemaatika eksamil lahendama ülesandeid, milles on lähteandmeid mitu korda rohkem kui lahendamiseks vaja - see ajaks ka oskaja segadusse. Aga oluline on see, et teile antud mõõtmisülesanne sai lahendatud, tublid!


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!