Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #3b: Inventuur

Kaardistage oma koolimaja mööbel ja sisustus.

Kommenteerivad: Merike Rehepapp

Merike on nii oma hariduselt kui ka hingelt tootedisainer. See aga tähendab, et kui ta näiteks trolli siseneb, siis võib ta unustada oma sõidupiletiga tegelemise, kuna ta jääb lummatult trolli ust vaatlema. Huvi selle vastu, kuidas see uks töötab on suurem trahvisaamise hirmust. Tema lemmikküsimus on MIKS ja ta küsib seda lakkamatult. Merike on kirjutanud esimese disainiõpiku Disainispikker üldhariduskoolide õpetajale, millega seoses on ta koolitanud paljusid õpetajaid paremini disaini õpetama. Samuti on ta aktiivselt disainikonkursi NODI (NOored DIsainivad) korraldamise juures ning hindab igal aastal õpilasleiutajate konkursile laekuvaid leiutisi. Igapäevaselt õpetab Merike Eesti Kunstiakadeemias tudengeid ning on ka ise tudeng ehk doktorant. Seega mõistab ta õppijaid hästi.

Võru Kreutzwaldi Kool / Sipsikud

Oliver Olesk, Remy Raudsepp, Marcus Saar, Tehor Kookmaa

Uurimiseks valisime lauatenniselaua TIBHAR1200. Tenniseväljak on liiga suur ja mõeldi välja mäng, mis sarnaneks tennisele, aga oleks väiksem versioon. Meie koolis oleva lauaplaadi mõõtmed on 2700mmx1500mm. Jalgu on 8 ja nendest neljal välimisel pole rattaid. Rattad on paarikaupa sisemistel neljal jalal. Laud käib keskelt kokku, siis on teda hea transportida. Laua jalad on metallist ja plaat on rohelist värvi sile saeplaat, mis on ümbritsetud 19 mm paksuse metallraamiga. Laua keskel on võrgukomplekt. Lauatennist mängides saab liigutada, olla osav ja mäng annab hea enesetunde. Koolis lauatennist mängides on hea vahetundi veeta.


Pähklimäe Gümnaasium / StreamLining

Vladislav Podlegajev, Denis Poznyak

Igaüks kapp hästi illustreerib mida selles ruumis õpetatakse.


Pähklimäe Gümnaasium / Gaudi õed

Eva Berzin, Jana Ilina, Anastassia Bobõleva

Kabineti number on ju ukse nimi, mis aitab meile leida ukse kirjanduse maailmale. Just selle ukse number on 451 ja kui õpilased seda näevad nad saavad aru sellest, et kes ma mida selles kabinetis õpetab.

Igal uksel on oma võti ja see on oluline osa uksest. Uks mida ei saa avada on vajatu, siis kui räägime uksest siis on ka vaja mõelda selle võtmest.


Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7c

Meil õnnestus jäädvustada 14 erinevat istet (tooli, diivanit või muud). Tavalised klassitoolid jäid piltidelt välja, otsisime huvitavamaid ja teistsugusemaid. Hea, et meil on koolis ka pehmemaid istekohti ja see meeldib meile! Kõige rohkem on koolis ilmselgelt tavalisi kõvasid toole, mis on peaaegu igas klassis. Piltidele jäänud istmed on enamjaolt mugavad.


Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7b

Valisime inventuuri teemaks lauad koolis ja kooli ümber. Koolimajas on lauad peamiselt klassides, nagu ikka kirjutamiseks ja muudeks tegevusteks. Sööklas on söögilauad. Sahtlitega laudu leidub praegu koolimajas vähe. Vanal ajal oli neid hoopis rohkem. Materjaliks on peamiselt moodne vineer, laminaat ja metall. Aga õues on ka muid laudu, nagu kivist pinksilaud, malelaud, mis on maa küljes kinni; palkidest majakeses on laud kokku ehitatud terve majaga.


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!